Blog > Komentarze do wpisu
Korupcją w PiS jak kulą w płot.

No to wracamy do roboty. Na początek. Małe zdemaskowanie kolejnej manipulacji GW, która powołując sie na swoich kolegów z Fundacji Batorego, yyy to znaczy Sorosa ;) opublikowała wybiórczo (a jakże) fragment raportu na temat stanu polskiej korupcji. Zagrzmiano ze strony głównej gazeta.pl, ze PiS uważana jest za najbardziej skorumpowaną partię. Ja odpowiem - a co mnie obchodzi że jest uważana? Niektórzy myślą, że Donald Tusk jest prezydentem, albo jeszcze gorzej - że Kwaśniewski. Ja na przykład uważam, że posłanka Senyszyn jest córką Breżniewa. A uważam tak. I co? Wiec to miło z państwa strony, że tak miarodajny przykład państwo przedstawili. Z reszta łątwo to wytłumaczyc tym, ze korupcja kojarzy się prostemu człowiekowi z politykiem, polityk z rządem, rząd z PiS. Proste, oszczędźcie podniet. W tym samym raporcie 20% pytanych, uznało za najbardziej skorumpowanych grupę posłów i senatorów SLD. Ludzi, nie partię! Bo to partia czy ludzie jest/nie jest skorumpowana? Ale GW o tym już nei wspomniała. A teraz coś konkretniejszego: Kliknijcie w obrazek i zastanówcie się. Czy jednak taki fakt nie jest cenniejszą informacją? Myślenie nie boli. Nie dajcie sie manipulować.
Źródło? a jakże... Fundacja Batorego


Update notki (8.09.2006) W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, że z przedstawionego w dniu 5 września 2006 badania Fundacji im. Stefana Batorego pt. Codzienne doświadczenia korupcyjne Polaków – Barometr korupcji 2006 wynika, że „najbardziej przekupną partią jest PiS”, lub „PiS jest korupcyjnym liderem” informujemy, że tego typu stwierdzenia są nieuprawnioną nadinterpretacją danych zawartych w raporcie.( www.batory.org.pl/korupcja/aktual.htm )

wtorek, 05 września 2006, emenefix

Polecane wpisy

  • Uwaga!

    Wracam do bloga. Jak Olek Ka :)

  • FC 3RP vs FC4 RP

    Minął rok 2007. Minęła też część 2006 roku już w objęciach nowej władzy. Jak łatwo zauważyć od pierwszego dnia rozpoczął się wielki kosmiczny mecz polityków rżn

  • Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły.

    Zapaliły papierosy, podniosły tranparent . A na nim. "Giertych Won". Podpisano - przystanek autobusowy i sataniści . Przypatrzcie się :D Ja tylko pow

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.chello.pl
2006/09/06 00:13:12
Obrazek miałby coś dowodzić?
Że najmniej łapówek dają wyborcy SLD??
(0% przy PSL i LPR świadczy raczej że nikt na nich nie chciał głosować :D)
-
Gość: oroboro, *.eranet.pl
2006/09/06 05:15:51
Masz swoją interpretację:

"wyborcy PIS, PSL,LPR i SLD są tak bardzo zakłamani, że nie są w stanie się przyznać do korupcji".

A tak serio, to te procenty jakieś dziwnie okrągłe i parzyste są. Podejrzewam, że próba była naprawdę mała.
-
Gość: , 150.254.85.*
2006/09/06 07:20:53
Po pierwsze:

Gazeta Wyborcza już dawno przestała być pismem opiniotwórczym inteligencji. Jest teraz pismem niszowym. Świadczy o tym np. odsetek respondentów deklarujących głosowanie na blok SLD-SDRP-UP-PD w sondażu przeprowadzonym w połowie sierpnia, gdy partie te ogłosiły utworzenie takiego bloku. Chociaż głosowali czytelnicy wersji elektronicznej i zapewne głównie zainteresowani tematem, 57 % chętnych do głosowania na te ugrupowania przy 37 % deklarujących, że nie będą głosować na ten blok, świadczy o dużej niereprezentatywności czytelników GW.

Po drugie:

Zastanawia w obecnym zestawieniu odsetek łapówkarzy wywodzących się z SDRP i PD. Są to partie, na które głosuje śladowa ilość wyborców. Może to oznaczać jedno: to są ludzie, którzy uważają wręczanie łapówek za sposób na przeżycie, pewnie nie wyobrażają sobie, że można inaczej. O partii świadczy mocno mentalność jej wyborców. Prawdopodobnie większość to łapówkarze, przynajmniej dający.

Po trzecie:

Taktyka "łapaj złodzieja" przynosi rezultaty. Jeżeli zoologiczni antyPiSowcy ciągle tak krzyczą, część ludzi uczciwych ale bezkrytycznych mogła przyjąć za swój pogląd, że to PiS jest najbardziej korupcyjną partią.
-
2006/09/06 09:36:26
tytułem komentarza ogólnej przydatności tego są_darz'a zacytuję Kolegę:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Wg. badań Fundacji im. Sasa do lasa, Polacy uważają, że politycy PiS są najbardziej brudni w Parlamencie. Brakiem higieny biją o głowę nawet PSL, a także byłego parlamentarzystę Adama Michnika. Połowa badanych uważa, że 23.56% polityków PiSu miało kiedyś myśli zoofilne z krową, a 47.45% z koniem rasy kuc. O 87.5% więcej respondentów opowiedziało się za obowiązkowym tatuowaniem polityków PiS na czas kadencji. Więcej niż 3/4 badanych uważa, że za rok dzięki rządom PiS Wisła wystąpi z brzegów. 11.22% uważa, że za 2 lata z brzegów wystapi Odra, 3.4% uważa, że już za miesiąc wystąpi Bug. 1.2% uważa, że Kaczyński nie wierzy w Boga.
100% badanych słowo "PiS" kojarzy z Arnoldem Schwarzenneggerem z filmu "Terminator I".

Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie Polaków z łapanki przy skrzyżówaniu Czerskiej i Chełmskiej. Z Bogiem!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

a jesli już próbowac się wogóle przejmowac - to warto popatrzec z nieco szerszej perspektywy:
img207.imageshack.us/img207/3696/zestawienie1qj1.jpg

pozdr

-
Gość: T-800, *.tpnet.pl
2006/09/07 00:28:11
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, że z przedstawionego w
dniu 5 września 2006 badania Fundacji im. Stefana Batorego pt. Codzienne
doświadczenia korupcyjne Polaków – Barometr korupcji 2006 wynika, że
„najbardziej przekupną partią jest PiS”, lub „PiS jest korupcyjnym liderem”
informujemy, że tego typu stwierdzenia są nieuprawnioną nadinterpretacją
danych zawartych w raporcie.

www.batory.org.pl/korupcja/aktual.htm
-
Gość: , *.planetarium.olsztyn.pl
2006/09/18 15:08:01
A dziś jest jeszcze weselej :)))))))))
Nie dość, że dziennikarze źle zinterpretowali przedstawione w raporcie dane, to i te dane były fałszywe.

Cytuję za Onetem
wiadomosci.onet.pl/1404802,11,item.html

"Błąd informatyczny w trakcie prac obliczeniowych spowodował przedstawienie nieprawdziwych danych na temat partii politycznych, które postrzegane są jako najbardziej skorumpowane".
Wyjaśnia dr Anna Kubiak, autorka raportu pt. "Codzienne doświadczenia korupcyjne Polaków - barometr korupcji 2006".

Badanie przeprowadzone na zlecenie Fundacji im. Batorego przeprowadził CBOS, a raport z badania opublikowano 5 września w siedzibie Fundacji.

Zgodnie ze zweryfikowanymi danymi, wśród partii, które respondenci postrzegają jako skorumpowane, na pierwszym miejscu znalazły się: Samoobrona i SLD (po 2,8 proc. wskazań spośród wszystkich objętych badaniem), a na dalszych miejscach: PiS (1,47 proc.), LPR (0,94 proc.), PO (0,7 proc. wskazań) i PSL (0,1 proc.).

Wskutek błędnych obliczeń, opublikowany pierwotnie wynik znacznie się różnił. Z raportu wynikało bowiem, że za najbardziej skorumpowane partie respondenci uznali: PiS (35 proc. wskazań), Samoobronę (10 proc.), LPR (9 proc.), PO (9 proc.), SLD (8 proc.) oraz PSL (3 proc.).

"Autorka raportu, CBOS oraz Fundacja im. Stefana Batorego wyrażają ubolewanie i przepraszają wszystkich zainteresowanych za zaistniałą sytuację" - czytamy w komunikacie, jaki otrzymała PAP.

Dr Kubiak dodała w rozmowie z PAP, że sprostowanie ukazało się dopiero teraz, bowiem "w zaistniałej sytuacji trzeba było powtórnie przeliczyć wszystkie wyniki, podane w raporcie".

Badanie zostało zrealizowane w czerwcu i lipcu przez Centralny Ośrodek Badań Społecznych na losowej próbie 950 dorosłych Polaków. Na pytanie o to, które partie respondent uważa za skorumpowane, odpowiadało 336 osób, tzn. tyle ile wcześniej wskazało politykę jako skorumpowaną dziedzinę życia społecznego. Badani mogli wskazać bądź to różne partie, instytucje i urzędy, bądź poszczególnych polityków.